პრობაციის სფეროში მომუშავე სოციალური მუშაკები მადლობის სიგელებით დაჯილდოვდნენ
იუსტიციის მინისტრის მოადგილე გიორგი დგებუაძემ სოციალურ მუშაკთა პროფესიული დღის აღსანიშნავად, დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს სოციალურ მუშაკებს მადლობის სიგელები გადასცა.
საუბარი შეეხო სოციალური მუშაკების საქმიანობის მნიშვნელობას დანაშაულის პრევენციისა და პრობაციის სფეროში, აგრეთვე, მათ განსაკუთრებულ როლს არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების პროცესში.
მინისტრის მოადგილესთან ერთად, პროფესიული დღე თანამშრომლებს სააგენტოს ხელმძღვანელმა ნიკა ცხვარაშვილმაც მიულოცა.
სოციალურ მუშაკთა მსოფლიო დღე 1983 წლიდან აღინიშნება და მიზნად ისახავს სოციალური სერვისების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლებას.

Social Workers in the Probation Field Honored with Certificates of Appreciation
To mark the Professional Day of Social Workers, Deputy Minister of Justice Giorgi Dgebuadze awarded certificates of appreciation to social workers of the National Agency for Crime Prevention, Non-Custodial Sentences and Probation.
During the event, the importance of social workers’ contributions to crime prevention and the probation system was highlighted, with particular emphasis on their vital role in the juvenile justice process.
The Head of the Agency, Nika Tskhvarashvili, also congratulated the employees and expressed gratitude for their dedication and professionalism.
World Social Workers Day, celebrated annually since 1983, aims to raise public awareness about the significance of social services and the impact of social workers worldwide.