დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს უფროსი ბესიკ მეურმიშვილი CEP-ის ტექნოლოგიების ექსპერტთა ჯგუფს შეხვდა.
იუსტიციის სამინისტროს დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს უფროსმა ბესიკ მეურმიშვილმა პრობაციის ევროპული კონფედერაციის (CEP) ტექნოლოგიების ექსპერტებს სააგენტოს საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები და მიღწევები გააცნო.
შეხვედრაზე მხარეებმა პრობაციის სისტემაში თანამედროვე ტექნოლოგიების, მათ შორის, ხელოვნური ინტელექტის გამოყენების საკითხი განიხილეს. საერთაშორისო ექსპერტები პრობაციონერთა კონტროლის ინოვაციური მოწყობილობის, „PROBBOX“-ის შესაძლებლობებსა და ფუნქციებსაც გაეცნენ.
საუბარი ასევე შეეხო სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებს.
დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტო CEP-ის ტექნოლოგიების ექსპერტთა ჯგუფს 2023 წელს შეუერთდა.

Head of the National Agency for Crime Prevention, Non-custodial Sentences and Probation Besik Meurmishvili met with the CEP Expert Group on Technology.
Head of the National Agency for Crime Prevention, Non-custodial Sentences and Probation of the Ministry of Justice, Besik Meurmishvili introduced the main directions and achievements of the agency's activities to CEP Expert Group on Technology from the Confederation of European Probation.
During the meeting, Meurmishvili presented the agency’s key initiatives and achievements. The discussion focused on integrating modern technologies, including artificial intelligence in probation services. The experts also explored the features and functions of the innovative probationer monitoring device, “PROBBOX.”
Parties emphasized the importance of future collaboration in leveraging technology for improved probation management. The National Agency for Crime Prevention, Non-custodial Sentences and Probation became a member of the CEP Expert Group on Technology in 2023.