დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნულ სააგენტოსა და „IT აკადემია სტეპ“-ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
თანამშრომლობის ფარგლებში, სააგენტოს ბენეფიციარებს შესაძლებლობა ექნებათ, ჩაერთონ ინფორმაციული ტექნოლოგიების მიმართულების პროფესიულ კურსებში.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს უფროსმა ნიკა ცხვარაშვილმა და „IT აკადემია სტეპ“-ის დირექტორმა მაკა მახათაძემ.
სააგენტოსა და აკადემიას შორის არსებული პარტნიორობა ბენეფიციართა რესოციალიზაცია-რეაბილიტაციის შესაძლებლობების განვითარებასა და მათი დასაქმების ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.

A Memorandum of Cooperation has been signed between the National Agency for Crime Prevention, Non-Custodial Sentences and Probation and „IT Academy Step“
A Memorandum of Cooperation has been signed between the National Agency for Crime Prevention, Non-Custodial Sentences and Probation and „IT Academy Step“.
Within the framework of the cooperation, the beneficiaries of the agency will have the opportunity to participate in professional courses in the field of information technologies.
The memorandum was signed by Nika Tskhvarashvili, Head of the National Agency for Crime Prevention, Non-Custodial Sentences and Probation, and Maka Makhatadze, Director of „IT Academy Step”.
The partnership aims to strengthen the resocialization and rehabilitation capabilities of beneficiaries and support their future employment.