სააგენტოს არასრულწლოვანთა რეფერირების ცენტრის ბენეფიციართათვის წიგნისა და ანიმაციის ერთობლივი პროექტი განხორციელდა.
დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს არასრულწლოვანთა რეფერირების ცენტრის ბენეფიციართათვის წიგნისა და ანიმაციის ერთობლივი პროექტი განხორციელდა.
სარეაბილიტაციო პროგრამის ფარგლებში, მონაწილეებმა იმსჯელეს ანიმაციაში პერსონაჟების შექმნისა და გაცოცხლების პროცესზე, ასევე, მოზარდებს ჰქონდათ შესაძლებლობა საკუთარი ნამუშევრები ანიმაციის გმირებად ექციათ.
მსგავსი აქტივობები ბენეფიციართა შემოქმედებითი უნარების განვითარებასა და რესოციალიზაცია-რეაბილიტაციის პროცესის ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.

A joint book and animation project was carried out for the beneficiaries of the Juvenile Referral Center of the National Agency for Crime Prevention, Non-Custodial Sentences and Probation.
As part of the rehabilitation program, participants explored the process of developing characters and bringing them to life through animation. The teenagers also had the unique opportunity to transform their own drawings and stories into animated heroes.
Such initiatives aim to strengthen the beneficiaries’ creative abilities and contribute to their resocialization and rehabilitation.