დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნულმა სააგენტომ ციხისა და პრობაციის კვლევით-იმპლემენტაციური პროექტის განხორციელება დაიწყო
დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნულმა სააგენტომ ციხისა და პრობაციის კვლევით-იმპლემენტაციური პროექტის განხორციელება დაიწყო.
აღნიშნული პროექტი 2028 წლის ბოლომდე გაგრძელდება და პრობაციონერთა შორის წამალდამოკიდებულების მიმართ მიდგომების გაუმჯობესებას, პრობლემების დროულ იდენტიფიკაციასა და სამკურნალო სერვისებში გადამისამართებას ისახავს მიზნად.
პროექტის ფარგლებში გაიმართა სამუშაო შეხვედრა მსჯავრდებულთა და ყოფილ პატიმართა რესოციალიზაცია-რეაბილიტაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებისა და პრობაციის ოფიცრებისთვის.
სააგენტო პროექტს ორგანიზაცია „ალტერნატივა ჯორჯიასთან“ და აშშ-ის იელის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობითა და წამალდამოკიდებულების ინსტიტუტის დაფინანსებით ახორციელებს.

The National Agency for Crime Prevention, Non-Custodial Sentences and Probation has launched a research and implementation project focused on prison and probation systems
The National Agency for Crime Prevention, Non-Custodial Sentences and Probation has launched a research and implementation project focused on prison and probation systems.
The project, which will continue until the end of 2028, aims to improve responses to drug addiction among probationers, strengthen early problem identification, and enhance referrals to appropriate treatment services.
As part of the project, a working meeting was organized for the employees of the Department of Resocialization and Rehabilitation of Convicts and Former Prisoners, as well as probation officers.
The project is being implemented in partnership with Alternative Georgia and Yale University (USA), with financial support from the Institute of Drug Addiction.