დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოსა და თბილისის მუზეუმების გაერთიანების მხარდაჭერით, არასრულწლოვანი ბენეფიციარები ილია ჭავჭავაძის მემორიალურ მუზეუმს ესტუმრნენ
დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოსა და თბილისის მუზეუმების გაერთიანების მხარდაჭერით, არასრულწლოვანი ბენეფიციარები ილია ჭავჭავაძის მემორიალურ მუზეუმს ესტუმრნენ.
მოზარდებმა დაათვალიერეს ექსპოზიცია, გაეცნენ ილია ჭავჭავაძის ცხოვრებასა და ლიტერატურულ მოღვაწეობას. საგანმანათლებლო პროგრამა მოიცავდა ექსკურსიას და სპეციალური პროექტის „ჯადოსნური ფარანის“ პრეზენტაციას, რომლის ფარგლებშიც მონაწილეებმა პოეტის ბიოგრაფია და შემოქმედება მოძრავი გამოსახულებებით შექმნილი ფილმის საშუალებით იხილეს.
სარეაბილიტაციო პროგრამის ფარგლებში განხორციელებული შემეცნებითი ღონისძიება ბენეფიციართა რეაბილიტაცია-რესოციალიზაციის პროცესის ხელშეწყობას ისახავს მიზნად, რაც უწყების ერთ-ერთი ძირითადი პრიორიტეტია.

With the support of the National Agency for Crime Prevention, Non-custodial Sentences and Probation and the Tbilisi Museums Association, juvenile beneficiaries visited the Ilia Chavchavadze Memorial Museum
With the support of the National Agency for Crime Prevention, Non-custodial Sentences and Probation and the Tbilisi Museums Association, juvenile beneficiaries visited the Ilia Chavchavadze Memorial Museum.
During the visit, the beneficiaries explored the museum’s exhibition and learned about the life, literary legacy, and public activities of Ilia Chavchavadze. The educational program included a guided tour as well as a presentation of the special project „Magic Lantern,” which introduced participants to the poet’s biography and creative work through a film featuring moving images.
The educational activity was organized as part of a rehabilitation program aimed at promoting the rehabilitation and resocialization of beneficiaries. Supporting their successful reintegration into society remains one of the key priorities of the Agency.