დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს არასრულწლოვანი ბენეფიციარები, სარეაბილიტაციო პროგრამის ფარგლებში, გალაკტიონ ტაბიძის მემორიალურ სახლ-მუზეუმს ესტუმრნენ.
ბენეფიციარებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დაეთვალიერებინათ და გაცნობოდნენ პოეტის ცხოვრებისა და შემოქმედების ამსახველ ექსპონატებს.
სარეაბილიტაციო პროგრამის ფარგლებში, ბენეფიციარებისთვის განხორციელებული შემეცნებითი ღონისძიებები მათ რეაბილიტაცია-რესოციალიზაციის პროცესის ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.
მუზეუმში ვიზიტი დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს და თბილისის მუზეუმების გაერთიანების მხარდაჭერით განხორციელდა.

Juvenile beneficiaries of the National Agency for Crime Prevention, Non-custodial Sentences, and Probation visited Galaktion Tabidze Memorial House-Museum within a framework of the rehabilitation program.
During the visit, the beneficiaries had the opportunity to explore exhibits showcasing the life and literary legacy of the renowned poet.
Within the framework of a rehabilitation program, the educational activities implemented for the beneficiaries aim to support their rehabilitation and resocialization process.
The visit to the museum was carried out with the support of the National Agency for Crime Prevention, Non-custodial Sentences and Probation, and the Tbilisi Museums Association.