დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტო ბენეფიციართა რეაბილიტაცია - რესოციალიზაციის მიზნით, საგანმანათლებლო პროექტებს განაგრძობს.
სააგენტოს ორგანიზებითა და კომპანია „სილქ ფაქტორი სტუდიოს”-ს მხარდაჭერით მოზარდები ხელოვან ნინო ფერაძის ფერწერული ნამუშევრების გამოფენას დაესწრნენ.
მხატვარი მოზარდებს სახვითი ხელოვნების როლზე ესაუბრა და გაუზიარა გამოცდილება პალიტრის შერჩევასა და ხატვის ტექნიკებთან დაკავშირებით.
მსგავსი აქტივობები სააგენტოს ბენეფიციარებისათვის ინტერესის ახალი სფეროს გამოკვეთასა და სამომავლოდ, პროფესიული არჩევანის გაკეთებაში ხელშეწყობას ისახავს მიზნად, რაც უწყების ძირითადი პრიორიტეტია.

The National Agency for Crime Prevention, Non-custodial Sentences and Probation continues implementing educational initiatives to rehabilitate and reintegrate its beneficiaries.
With the support of "Silk Factor Studios," the agency organized a visit for teenagers to an exhibition of paintings by artist Nino Peradze.
During the event, the artist engaged with the participants, discussing the significance of visual arts and sharing insights into her creative process, including palette selection and painting techniques.
Such activities aim to identify new areas of interest for the agency's beneficiaries and help them make professional choices in the future, which is a key priority of the agency.