ფსიქიკური ჯანმრთელობისა და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრთან მემორანდუმი გაფორმდა.
დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნულ სააგენტოსა და „ფსიქიკური ჯანმრთელობისა და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრს" შორის პროფესიული მომზადება/გადამზადებისა და ბენეფიციართა დასაქმების ხელშეწყობის მიზნით მემორანდუმი გაფორმდა.
მხარეები ერთობლივად იმუშავებენ არასრულწლოვანთა განათლების მნიშვნელობისა და ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციაზე. მემორანდუმს ხელი იუსტიციის სამინისტროს სსიპ დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს უფროსმა - ნიკა ცხვარაშვილმა და „ფსიქიკური ჯანმრთელობისა და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრის" აღმასრულებელმა დირექტორმა - ირაკლი დავითაშვილმა მოაწერეს ხელი.
სააგენტოსა და „ფსიქიკური ჯანმრთელობისა და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრს“ შორის არსებული თანამშრომლობა ახალგაზრდების საზოგადოებაში სრულ ინტეგრაციასა და მათი მომავალი განვითარების მხარდაჭერას ისახავს მიზნად.

A memorandum of cooperation was signed between the National Agency for Crime Prevention, Non-Custodial Sentences and Probation and the Center for Mental Health and Prevention of Addiction to enhance professional training, retraining, and employment opportunities for beneficiaries.
The two parties agreed to collaborate and promote the importance of education among juveniles and encouraging a healthy lifestyle. The memorandum was signed by Nika Tskhvarashvili, Head of the National Agency for Crime Prevention, Non-custodial Sentences and Probation of the Ministry of Justice, and Irakli Davitashvili, Executive Director of the Center for Mental Health and Prevention of Addiction
The partnership between the agency and the center aims to support the full social integration of young people and contribute to their personal and professional development.